هویت دیجیتال منید عملیات KYC کسب و کارها رو انجام میده از طرفی کسب و کارها میتونن در بستر منید عقد تمام قراردادهاشون رو هم بصورت یکپارچه و هم بصورت موردی در فضایی کامل ایمن و مطمئن داشته باشند. سیستم منید در قالب پلتفرمی و نرم افزاری خدمات خودشون رو به گروه‌های مختلف ارائه میده.

 

۱. پلتفرمی

در بخش پلتفرمی، منید دو ارزش مهم رو ارائه میده:

 • امکان برون سپاری KYC برای کسب و کارهای آنلاین 
 • ایجاد فضایی جهت یکپارچه سازی عقد قرارداد 

برون سپاری عملیات KYC

احراز هویت و شناخت درست مشتری یکی از مسائل و دغدغه‌های مهم هر کسب و کاریست تا بتونه خدمات خودش رو بهتر و بهینه‌تر عرضه کنه. هویت دیجیتال منید با ارزش‌هایی که ارائه میده این مهم رو به بهترین شکل انجام میده.

 

ارزش‌هایی که منید براتون میاره 

 • ورود و ثبت نام دقیق
  منید کاربران رو به دو دسته اصلی تقسیم کرده؛ تایید شده و تایید نشده، که با توجه اهمیت و خواست شما اطلاعات کاربران احراز میشه. برای کاربران تایید شده تمام اطلاعات هویتی، پستی و بانکی احراز میشه و شما به طور کامل از کاربران شناخت پیدا می‌کنید و مطمئن خواهید بود خدماتتون به افراد مدنظرتون میرسه، همچنین برای کاربرانی که تاييد شده نیستن سیستم احراز شماره تماس، به صورت کامل برقرار هست و در صورت بروز هر نوع مشکلی شما به مشتری دسترسی دارید و میتونید خدمات پشتیبانی رو به بهترین نحوه انجام بدید.
 • خارج نشدن از پلتفرم
  سیستم احراز هویت منید کاملا در پلتفرم کسب و کار انجام میشه و قرار نیست کاربر رو درگیر پیچیدگی‌های نرم افزاری کنیم.  پس شما در سیستم نرم افزاری یا سایتی خودتون کاربرانتون رو احراز خواهید کرد.
 • تجربه کاربری بهتر
  پر کردن فرم‌های طولانی، دغدغه ثبت نام کاربر در زمان و مکان مناسب، طولانی شدن زمان ثبت نام و… همه این موارد رو منید تنها با یک کلیک حل میکنه و شما به کاربرانتون تجربه عالی برای ثبت نام و ورودشون میدید و حالا کاربران فقط به فکر استفاده از خدمات شما خواهند بود.
 • گروه شغلی
  با احراز درست و دقیق شما میتونید کاربرانتون رو به صورت گروه‌های مختلف داشته باشید و در صورت نیاز بهشون خدمات ویژه‌تری ارائه بدید. به عنوان مثال در روز معلم به همه کاربران معلمتون کد تخفیف بدید و اینجوری همه جوره حواستون به کاربران خواهد بود
 • امنیت اطلاعات
  حفظ اطلاعاتی که از کاربران گرفته میشه بسیار مهم هست و اگه تحت هر شرایطی اتفاقی براش بیوفته باعث بروز مسائل حقوقی و مالی خواهد شد. منید با رمزنگاری مناسب و استفاده از سیستم بلاکچین خیلی دقیق امنیت اطلاعات رو حفظ میکنه  به گونه‌ای که با اختصاص کلیدهایی به کاربر، کسب و کار و منید اطلاعات فقط در یک حالت باز و قابل مشاهده خواهند بود، و اون Sync شدن درست این کلیدهاست. از طرفی منید اطلاعات کاربران رو به صورت تقسیم شده ذخیره میکنه تا ضریب خطا امنیت رو به صفر برسونه. در این حالت حتی اگه فرض کنیم مرحله قبل باز شده ( که احتمالش خیلی کمه) اطلاعات قابل نمایش و مفیدی برای هکرها وجود نداره.
 • اتصال آسان به منید
  با تعریف پلاگین‌های مخصوص و نمونه کدهایی که در بخش مستندات آورده شده شما میتونید به سادگی به منید متصل بشید و از خدمات منید استفاده کنید.

یکپارچه سازی قرارداد

کسب و کارهایی که نیاز به عقد قرارداد در سیستم خود دارند میتونن با انجام یکپارچه سازی با منید، قراردادهاشون رو به پلتفرم منید بسپارند. با این کار تنها با یک کلیک کاربر به بخش قراردادی که از پیش تعیین شده هدایت میشه و پس از امضا به پلتفرم برمیگرده و عقد قرارداد به صورت کامل، دقیق و سریع صورت می‌گیرد.

 

۲. نرم افزاری

هویت دیجیتال منید در بخش نرم افزاری خود به افراد امکانات خاصی رو ارائه میده که به برخی از این امکانات در ادامه خواهیم پرداخت.

 

الف- هویت دیجیتال

 • هویت حقیقی
  منید برای هر فردی یک هویت دیجیتال تعریف میکنه که با این کار شما در فضای مجازی هم هویت دارید و به راحتی می تونید کارهاتون رو مدیریت کنید و از خدمات تمام کسب و کارها بدون دغدغه و صرف زمان برای پر کردن چندباره فرم‌های ثبت نام، خیلی سریع به خواسته خود برسید.
 • هویت حقوقی
  سرتیم‌ها و صاحبین کسب و کارهایی که شناسه ملی دارند میتونند با ایجاد هویت حقوقی بهتر از قبل کارهای آنلاین خود رو انجام بدن.
 • هویت مجازی
  منید این بخش رو به سه دسته تقسیم کرده کودکان، واسپاری و خانواده.
  – هویت کودکان
  حضور کودکان در فضای مجازی امری غیرقابل اجتناب هست و الان باید فکری برای مدیریت و مناسب کردن این حضور کرد. با ایجاد شناسه کودک توسط والدین هم کودکان احساس امنیت و اعتماد بیشتری میکنن و هم والدین از رفتار فرزندانشون مطلع میشن و از طرفی کسب و کارها نیز با توجه به رده سنی که از قبل به صورت صحیح احراز شده خدمات ارائه خواهند داد که این مهم از بروز خیلی از اتفاقات و حوادثی سایبری که میشنویم می‌کاهد.
  – واسپاری
  حتما شده انجام برخی از کارهاتون رو به فرد دیگه ای بسپارید، این کارها چه حقوقی باشند و چه اقدامات عادی در فضای مجازی امکان پذیر نیست مگر اینکه تمام اطلاعات اصلی شامل نام کاربری، رمز، شماره تماس و… رو به فرد مورد نظرتون بدید؛ اما پلتفرم منید با ایجاد بستری تحت عنوان واسپاری این کار رو به بهترین نحوه مدیریت و اجرایی کرده. شما در قالب واسپاری مسئولیت کارها رو با مشخص کردن میزان دسترسی به فرد دیگه ای میدید، اینگونه با خیال راحت هم مسایل قانونی و هم کارهای شخصی در فضای مجازی رو به دیگری میسپارید.
  – شناسه خانواده
  برخی کارها در خانواده توسط تمام اعضا انجام میشه و تقسیم آن‌ها یجور اتوماتیک هست. با داشتن شناسه خانواده همین روند در فضای آنلاین صورت خواهد گرفت و اعضای خانواده با دسترسی‌های معین میتونن کارهای فضای مجازی رو مدیریت کنند.

ب- قراردادها

منید با احراز هویت دقیق افراد و تخصیص هویت‌های دیجیتالی به عنوان هویت حقیقی، حقوقی و واسپاری،  فراهم کردن بستری ایمن و مطمئن و همچنین ارائه قراردادهای استاندارد قانونی باعث میشه افراد حقیقی و حقوقی بدون دغدغه عقد قراردادی صحیح و مطمئن داشته باشند. تمام روند عقد قرارداد از ایجاد تا امضای آن توسط طرفین قرارداد در نرم افزار منید بصورت خیلی هوشمند و دقیق صورت می‌گیرد و پس از عقد قرارداد نیز افراد از روند و سررسیدهایی که خواهند داشت به صورت آنلاین و زنده تا پایان زمان قراردادشون میتونن مطلع بشن.

 

ج- ویژگی منحصربفرد

هویت دیجیتال منید قراره حس حضور واقعی شما رو در فضای مجازی فراهم کنه تا بهترین تجربه کاربری رو داشته باشید، از این رو ارزش‌هایی که در نرم افزار منید به صورت خاص مشاهده خواهید کرد رو بصورت موردی آورده شده:

 • مشاهده فعالیت ها
  تمام اقدامات شما در فضای مجازی ثبت و نمایش داده میشه تا شما با دقت بر اقداماتتون مدیریت داشته باشید. در این بستر ورود و ثبت نام  با هر نوع دستگاهی، فرآیندهایی که توسط کسب و کار انجام میشه مثل بروزرسانی توافقنامه کاربری و درخواست اطلاعاتتون در بخشی از نرم افزار نمایش داده میشه تا هویت دیجیتال شما مانند یک فرد زنده از تمام اطلاعات و اقدامات اطرافش اشراف کامل داشته باشه. در همین قالب اگه به قراردادی دعوت بشید یا به سر رسیدی از قرارداد نزدیک بشید بهتون اطلاع داده میشه تا همیشه از برنامه جلو باشید.
 • تعهدات
  توافقنامه‌ها و واسپاری‌ها، برخی از تعهداتیست که باید در بخش ویژه بهشون پرداخت بشه . این کار مدیریت کارها و تعهداتی که دارید رو براتون آسان میکنه تا بصورت دسته بندی و مناسب از همه تعهدات خبر داشته باشید.
 • امنیت خصوصی
  شما به عنوان یک هویت دیجیتال نیاز دارید که برای روزهای خاص هم گزینه‌ای مدنظر داشته باشید تا در صورت هر اتفاقی از قبیل گم شدن گوشی و … امکان بازگشت مجدد هویتتون در فضایی کاملا ایمن میسر باشه. شما با تعریف زنجیره‌ای از افراد قابل اعتماد از اطرافیانتون یا دستگاه‌هایی که قبلا در سیستم ثبتشون کردید میتونید هویت دیجیتالتون رو مجدد فعال کنید. منید برای کارهایی که نیازه بصورت گمنام باشید هم راه حل داره همچنین امضای یکتای بدون نام ارزشی هست که منید به شما میده تا با این امضا شما بصورت گمنام در تمام نظرسنجی‌ها حضوری فعال و موثر داشته باشید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.